Turkchem Haber Portalı Withco Haberi

Basında Biz - Withco Coworking Space

XL Mimarlık+Mühendislik The DNA Paris Design Awards 2020’de İki Ödül Birden Kazandı

Paris merkezli The DNA Paris Design Awards, mimarlık, iç mimarlık, peyzaj tasarımı, ürün tasarımı ve grafik tasarım ana kategorilerinde projelerin ödüllendiriyor. XL Mimarlık+Mühendislik bu yıl bu prestijli yarışmada “İrme Elektrik Genel Merkez Binası” ve “WITHCO Coworking Space” projeleri ile iki ayrı ödülü alma başarısı gösterdi.

The DNA Paris Design Awards’ta dünyanın hemen her yerinden başvuru yapan çok sayıda proje uluslararası jüri tarafından mimarlık, iç mimarlık, peyzaj tasarımı, ürün tasarımı ve grafik tasarım ana kategorilerinde değerlendiriliyor. Bu yarışmada mimar Arda Işık’ın liderliğinde stratejik planlama, küresel tasarım düşüncesi ve sanat yoluyla mimari tasarıma bütünsel bir yaklaşım sunan XL Mimarlık+Mühendislik’in Withco Coworking Space yapısı “Mimarlık/Yenileme” kategorisinde Birincilik Ödülü’ne, İrme Elektrik Genel Merkez Binası ise “Grafik Tasarım/Renkli Proje” kategorisinde “Honorable Mention” ödülünü aldı.

Yenilenmiş bir depo yapısında yer alan paylaşımlı ofis yapısı olarak kurgulanmış olan İzmir’deki Withco Coworking Ofis Alanı, XL Mimarlık+Mühendislik’e yarışmada birincilik ödülünü kazandırdı. 75 ofis odası, 45 masa ünitesi, 98 kişilik amfi, toplantı odaları, kafe, restoran, girişimci hızlandırıcı kampüs alanı, YouTube stüdyosu ve ortak alanlardan oluşan proje, ana kurgusu ile kullanıcısını katılım için yönlendiriyor ve teşvik ediyor.

İzmir’deki İrme Elektrik Genel Merkez Binası ise, “Grafik Tasarım/Renkli Proje” kategorisinde “Honorable Mention” ödülünü XL Mimarlık+Mühendislik’e getirdi. Eski bir depo binası olarak kullanılan bu yapı, XL Mimarlık+Mühendislik tasarımıyla, perakende, toptan satış, depolama, ofis ve ağırlama alanı ile eğitim ve rekreasyon alanlarının bir arada çalıştığı bir mekana başarıyla dönüştürülmüş. İrme Elektrik Genel Merkez Binası artık elektrik, mekanik ve otomasyon sistemleriyle her parçası kontrol edilen, yüksek standartlarda bir genel merkez binası olarak faaliyet gösterecek.


Haberin orjinal kaynağını bu linke tıklayarak görebilirsiniz.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy