Pandemide İşletmenizi Nasıl Büyütürsünüz?

Yazıyı Paylaş

Linkedin
Pandemide İşletmenizi Nasıl Büyütürsünüz?

Pandemide İşletmenizi Nasıl Büyütürsünüz?

Pandemi gibi beklenmeyen ve birçok belirsizliği beraberinde getiren süreçler, tüm işletmeler için zorlayıcı bir etki yaratıyor. Network oluşturma konusunda başarılı olan, sanal ofis paketleriyle masraflarını azaltan ve e-ticaret uygulamalarıyla satışlarını artıran şirketler, pandeminin yarattığı olumsuz etkileri avantaja çevirip ve işletmelerini büyütmeyi başarıyor. Sosyal medya araçlarını aktif olarak kullanmak, marka bilinirliğini artırmak, online mağaza opsiyonu ile müşteri memnuniyeti sağlamak ve network geliştirmek, işletmelerini büyütmek isteyenlerin uyguladığı yöntemler arasında bulunuyor.

Covid-19 sürecinde çalışma modellerinin değişmesi, e-ticaret uygulamalarının artması, sanal ofis uygulamalarının daha sık tercih edilmesi ve evden çalışma yönteminin yaygınlaşması gibi değişiklikler pandemide sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bu süreçte ve sonrasında yerleşik ofisin yüklü masraflarından kurtulmak için siz de Withco’nun sanal ofis paketlerini tercih edebilirsiniz. Avantajlı sanal ofis paketleri için buraya tıklayın.

Pandeminin İşletmelere Etkisi Nelerdir?

Pandeminin yarattığı etkiler, en çok yerel ve küçük ölçekli işletmeleri etkiliyor. 2020 yılının Mart ayında başlayan pandemi ile 38 farklı sektör faaliyetlerini tamamen durdurmuştur. Pandemi ilan edildiğinden bu yana Türkiye’de her beş yerel işletmeden ikisi, tamamen kapanmıştır. Bu durum hangi sektörde yer alırsa alsın, neredeyse tüm işletmelerin zarar etmesine sebep olmuştur. İşletmeler için geçici ya da sürekli kapanmanın büyük mali kayıpları olmaktadır. Mevcut networkünü kaybetme tehlikesi yaşayan, periyodik ödemelerini gerçekleştirmekte zorlanan birçok işletme, pandemiden olumsuz şekilde etkilenmiştir. Süreç içerisinde en fazla etkilenen sektörler ise dış ticaret, turizm ve seyahat sektörleridir.

Pandemide İşlemenizi Büyütmek İçin Doğru Araç Kullanımı

Her zorluk içerisinde yeni bir fırsatı da getirir. İyi bir gözlem yeteneği, ihtiyaçların tespiti, network geliştirilmesi ve online mağaza kullanımı işletmelerin büyütme süreçlerine katkı sağlayacak faktörler arasında bulunuyor. Belirsiz ve yönetilmesi zor süreçlerde büyütmenin en kolay yolu teknolojik araçlardan yararlanmaktır. İnternetin hiç olmadığı kadar yoğun kullanıldığı pandemi zamanlarında, dijital platformlar aracılığıyla işletmelerin network ağlarını geliştirmeleri daha kolaydır. E ticaret siteleri, sosyal medya platformları ve online mağaza kullanımı ile işletmenizi büyütmeniz mümkün.

Web siteleri, internet platformlarında bilinirliği ve erişilebilirliği artırmanın en hızlı ve kolay yoludur. E-ticaret faaliyetlerini artırmak, Google ads reklamlarından yararlanmak, işletmenizi büyütürken ihtiyacınız olan desteği de sizlere sunmaktadır. Sanal ofis uygulamaları ise tüm ofis giderlerinden kurtulmayı ve düşük maliyetle iş geliştirmeyi sağlıyor.

Dijital Pazarlama Stratejileri İle Pandemide İşletmenizi Nasıl Büyütürsünüz?

Pandemi süreci, her alanda olduğu gibi işletmeler açısından da yeniliklere açık olmanın ve teknoloji kullanmanın önemini göstermiştir. İşletmeleri pandemide büyütmenin en hızlı yolları dijital pazarlama stratejileri geliştirmek, online mağaza seçenekleri, SEO uygulamaları, Google ads reklamları ve e-ticaret faaliyetlerdir. Network geliştirmek, müşteri memnuniyeti oluşturmak, marka bilinirliğini bir üst seviyeye taşımak, iyi bir dijital pazarlama stratejisi ile mümkün olmaktadır. Yapılan araştırmalar pandemi sürecinde sosyal medyanın kullanımını %44 oranında artırdığını göstermektedir. Bu nedenle işletmelerin sosyal medyada yer alması günümüzde oldukça önemlidir.

İşletmeler bu avantajı kullanarak, gerek satış ve pazarlama, gerekse tanıtım stratejilerinde teknolojik araçlardan ve sanal ofis paketlerinden yararlanmaktadır. Online mağaza kullanımın artması, işletmelerin bu stratejiyi büyüme süreçlerine entegre edebileceğini göstermektedir. Tanıtım amaçlı web sitesine ya da e-ticaret sitesine sahip işletmeler de Google ads reklamlarını online pazarlama stratejilerine dahil edebilmektedir. Network stratejilerinin uygulanması ve yürütülen tüm online işlemler, son dönem trend çalışma modellerinden olan, sanal ofis aracılığıyla yapılmaktadır. Sabit giderleri ve ofis masraflarını ortadan kaldıran bu yöntem, işletmelere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet anlayışı ile hareket eden işletmeler, dijital pazarlama stratejileri ile network geliştirerek, kayıplarını kazanca çevirebilmektedir.

Pandemide İşletmenizi Büyütürken Yararlanabileceğiniz Google Ürünleri

Google, internet ortamında yer alan web sitelerini her zaman desteklemektedir. Potansiyel ve mevcut müşterilerin işletmeleri bulmalarının en kolay yolu, Google gibi arama motorları ile gerçekleşmektedir. İyi tasarlanmış, kullanıcı odaklı, özgün içeriklere sahip web siteleri ve e-ticaret siteleri Google tarafından ilk sıralara çıkarılarak ödüllendirir. SEO çalışmalarıyla elde edebileceğiniz bu başarı, biraz zaman alsa da kalıcılığı ile sıkça tercih edilmektedir. Google’da üst sıralara daha kısa sürede çıkmak, marka bilinirliğini artırmak, müşteri memnuniyeti yaratmak, network genişletmek için yürütülen farklı yöntemler de bulunuyor. Bunlardan en bilineni ve yaygın olarak kullanılanı Google ads reklamlarıdır.

Google ads reklamları, işletmenin bütçesine göre farklı stratejiler ve seçenekler sunmaktadır. Günlük, haftalık, aylık veya yıllık olarak belirlenen bütçeler ile Google ads reklamları oluşturabilmek mümkün. Günümüzün trend uygulamalarından e-ticaret sitelerinin de sıklıkla kullandığı bu araç, satışları artırmanın ve işletmeyi büyütmenin en kolay ve hızlı yollarından biridir. Büyüme sürecini ve analizini yürütmeyi sağlayan, online mağaza istatistiklerinin veri akışını görüntüleyen diğer trend Google ürünü ise Analytics’dir. İşletme hedeflerini bu araç ile kontrol etmek ve yönetmek mümkündür. Google haritalar ise işletmenin internet ortamında kolay bulunması ve müşteri memnuniyeti yaratmak için kullanılmaktadır. Network geliştirmenin yollarından olan dijital çalışmalar, online mağaza kullanımı, sosyal medya araçları ile farklı alanlarda yürütülmektedir. Ofis masraflarından kurtaran çözümler sunan, pandemi süresinin en trend çalışma modeli sanal ofis kullanımı ise çalışmaların yürütülmesi için ideal ortamı sağlamaktadır.

Pandemide İşletmenizi Büyütürken Yararlanabileceğiniz Diğer Araçlar

Pandemi sürecinde network geliştirmek ve işletmelerin büyümesini desteklemek, dijital platformlar aracılığıyla sağlanmaktadır. Bu araçlardan en güçlüsü ise sosyal medya kullanımıdır. Dünya genelinde aktif sosyal medya kullanıcı sayısı 4.2 milyon olarak belirtiliyor. Bu rakam pandemi sürecinde yükselerek artmaya devam etmektedir. İşletmeler için büyük bir potansiyel sunan sosyal medya araçları, iyi kurgulanmış bir strateji ile işletmelere network oluşturma ve potansiyel müşterilere erişim yolunu açmaktadır. E-ticaret sitesi sahiplerinin de aktif olarak kullandığı sosyal medya araçları, Google ads reklamları ile birlikte de yürütülmektedir. Sadece sosyal medyada online mağaza kullanımı ile işletmesini büyüten örnekler de bulunmaktadır. Müşteri memnuniyeti odaklı, özgün içerikler ile online platformlarda yer almak, işletmelerin büyüme süreçlerine yapacağı en iyi yatırımdır. Ayrıca, pandemide özellikle artan bir taleple trend haline gelen sanal ofis paketleri, değişen ekosistemde yerini almaktadır. Tüm sabit ofis giderlerinden muaf olmayı sağlayan sanal ofis paketleri, pandemide işletmenizi büyütürken yararlanabileceğiniz ideal bir alan sunuyor. İhtiyacına uygun sanal ofis paketlerine buradan ulaşabilirsin!

Sonuç Olarak…

Olağan süreçlerde işletmeleri büyütmenin, network geliştirmenin farklı yöntemleri de bulunmaktadır. Ancak pandemi sürecinde değişen tüm dinamikler, sürece uygun şekilde hareket etmeyi zorunlu kılıyor. Pandeminin dünya genelinde iş yapma biçimlerini değiştirdiği, sanal ofis üzerinden yürütülen online mağaza alternatiflerinin artığı, e-ticaret faaliyetlerini geliştirdiği, ekosistemi dijital ortamlara yönlendirdiği görülmektedir. Hangi sektörde yer alırsa alsın, işletmelerin internet ortamında bulunması, mevcut network ağı ve potansiyel müşterilere ulaşmanın en hızlı yolunu oluşturmaktadır.

Diğer Yazılar

Previous
Next

Çınarlı Mah. 1572 Sokak
No:33 PK.35170 Konak,
İzmir, TURKEY

Telefon: +90 232 520 39 19
hello@withco.work