Hazır Ofisin Sağladığı İmkanlar ve Faydaları

Hazır Ofisin Sağladığı İmkanlar ve class=

Son yıllarda ülkemizde de trend haline gelen hazır ofisler, firma sahipleri için oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Geleneksel bir ofisin aksine hazır ofis, her şeyiyle önceden hazırlanmıştır. Hazır ofis tutan bir işletme, merkezi lokasyonda bulunan kaliteli ve nezih bir ofise, ayrıca iç dizayn ve mobilya seçimi ya da ofis için gerekli olan daha pek çok unsura, hiç zaman ve çaba ayırmadan sahip olmuş olur. Hazır ofis kavramı basit bir şekilde düşünülebilir, ancak sahip oldukları geniş içeriklere bakıldığında, konunun bu kadar basit olmadığı rahatlıkla anlaşılabilir.

Yapılan araştırmalar hazır ofis çalışanlarının, geleneksel ofislerde ya da ev ofislerinde çalışanlara kıyasla daha verimli oldukları yönündedir. Ev ofislerinde yaşanan motivasyon ve konsantre eksikliği ile geleneksel ofislerde yaşanan zaman ve maddi kayıp, hazır ofislerde en aza indirgenmektedir. Parasal kaygılar yüzünden projelerini ya da fikirlerini hayata geçiremeyen pek çok girişimci, hazır ofislerin sağladığı kolaylıklarla hayallerinden vazgeçmek zorunda kalmadığı gibi, maddi kaygısı olmayan girişimciler ise, geleneksel bir ofis kiralamak ve ofis için gerekli olan tüm gereksinimleri karşılamak için zamanla yarışmak zorunda kalmıyor. Kariyer başlangıcında olan ve iş dünyasına adım atmaya çalışan pek çok girişimci için en iyi alternatif olan hazır ofislerin faydaları saymakla bitmiyor.

İşte bu faydalardan bazıları:

  • Ofis arayışına giren tüm işletmeler, uygun bir lokasyonda ve yüksek kiralara sahip olmayan bir yer bulmak için neredeyse tüm zamanlarını harcarlar. Günlerce süren bu arayış kira sözleşmesi, ofisin elektrik, su ve internet gibi masraflarının temini ile ofise gerekli olan büro malzemelerinin seçilmesi sürecinde yaşanan yorucu iş yüküyle devam eder. Hazır ofisler, girişimciler için adeta kabusa dönen bu süreci tamamen ortadan kaldırır. Çünkü hazır ofislerin genelinde, ofisin ihtiyaç duyduğu tüm gereksinimler ücrete dahil edilir. Bu girişimcilerin hem zamandan hem de paradan tasarruf etmesini sağlar.
  • Ofis kiralayan pek çok girişimci için ofisin istediği ve kullanabileceği büyüklüğe sahip olması çok önemlidir. İhtiyaç duyulandan büyük ya da küçük olan bir ofis, işletme için sıkıntı yaratır. Hazır ofislerde bu sıkıntı minimum seviyeye indirilir. Çünkü farklı büyüklükte alternatifler sunan hazır ofislerde, işletmeler istedikleri ölçüde bir ofise sahip olabilirler.
  • Pek çok işletme için, ofislerinin bulunacağı lokasyon prestij açısından çok önemlidir. Girişimcilere, yüksek bütçe gerektiren ilçelerde ya da plazalarda ofis sahibi olabilme imkanı sağlayan hazır ofisler, uygun fiyata kaliteyi ve prestiji aynı anda sunar.
  • Hazır ofislerin sağladığı diğer bir avantaj ise, ofisin istenilen zaman aralığında kiralanabilmesidir. Günlük, aylık ya da yıllık fark etmez. İşletme ofisi kullandığı süre kadar ödeme yapar. Ayrıca hazır ofislerde sekretarya hizmeti için ayrıca bir personele ihtiyaç duyulmaz. Çünkü hazır ofislerde kargo takibi, telefon trafiği ve misafirlerin karşılanması gibi sekretarya hizmetlerinin tümüne sahip olunabilir.
  • Hazır ofisler işletmenin zorunlu ikamet durumunu ortadan kaldırır. Farklı şehirlerde ofis sahibi olunabilmesini sağlayan hazır ofisler, girişimciler için büyük bir kolaylık sağlar.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy