Ticaret Gazetesi Withco Haberi

Basında Biz - Withco Coworking Space

İzmir’in çalışma hayatına modern ve farklı bir tarz getiren Withco Coworking Space, şık tasarımlı ofisleri ve sosyal imkanlarıyla genç girişimci ve yatırımcıları buluşturarak güçlü bir sinerji yaratıyor. Hazır ofis ve ortak paylaşım alanı olarak yaklaşık iki ay önce hizmet vermeye başladıklarını söyleyen Withco CEO’su Övünç Emre, Withco’nun, farklı sektörlerden birçok firmayı bir araya getiren, ortak kullanım alanları sayesinde yeni iş birlikleri ve network imkanı sağlayan bir yapı olduğunu söyledi.

Toplam 3 bin 500 metrekare alan üzerine kurulu Withco’da, 75 ofis bulunduğunu belirten Emre, “Withco’da farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte 10, 20, 30 ve 50 metrekarelik hazır ofisler bulunuyor. Biz Withco’yu belli ilkeler doğrultusunda inşa ettik. Müşterilerimizin ofislerinde geçirecekleri mesailerin rahat ve konforlu olması için bin 750 metrekareyi ortak alanlara ayırdık. Withco Coworking Space olarak ana faaliyet alanımız olan ofis kiralama hizmetlerinin yanında, önemli etkinliklere de ev sahipliği yapıyoruz. Bünyemizde hazır ofis dışında, Sanal Ofis, Sabit Masa, Günlük Giriş gibi çeşitli üyelik modelleri ve tam teşekküllü Seminer-Toplantı Salonları mevcut. Bununla birlikte, Starbucks, food lab, gym gibi yaşam alanlarıyla da içerideki yaşam tarzını destekleyen, yeni nesil bir çalışma alanı yaratmaya çalıştık” diye konuştu.

HER ŞEY DAHİL 7/24 OFİS KONSEPTİ Withco’nun, hazır ofislerde her şey dahil konseptiyle 7/24 hizmet verdiğini dile getiren Övünç Emre, “Ofis kiralayan kişi veya firmalara, masa-sandalye gibi demirbaşların yanında, kira bedelinin içinde; su, çay kahve, temizlik, sekreter, elektrik, internet gibi hizmetleri ekstra hiçbir ücret talep etmeden veriyoruz. Kiracılarımız bunlara ek olarak, ortak alanlardan ve toplantı salonlarından da faydalanabiliyor. Withco ayrıca, İzmir’de ideathons, hackathons, climathon gibi yenilikçi ve yaratıcı toplantıların yapıldığı, alanında uzman konuşmacıların katıldığı çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Sadece Kasım ayında 25’e yakın etkinlik gerçekleştireceğiz. Bu etkinliklere, girişimcilere yol gösterecek ve ufuk açıcı online-offline konferanslar ve eğitimler de dahil. Girişimcilere ve gençlere gerçek potansiyellerini ortaya koyabilecekleri bir ortam yaratmak istedik” dedi.

ÜNİVERSİTELER İLE İŞBİRLİĞİ Üniversiteler ve tekno parklar ile de iş birliği içinde olduklarını kaydeden Övünç Emre: “Üniversiteler ile partnerlik sözleşmesi imzaladık. Genç ve yaratıcı beyinlerin bu yapının içerisinde yer almasını istiyoruz. Withco’nun içindeki atmosferden üniversite öğrencilerinin de yararlanabilmesi için günlük giriş üyelik modeliyle bu konuda destek sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Withco’nun yaratıcı girişimcileri destekleyen konseptini yaygınlaştırmayı düşündüklerini dile getiren Övünç Emre şunlaro söyledi: “Hem ülkemizde hem de yurt dışında benzer konsepti yaygınlaştırmak istiyoruz. Şu anda farklı firmalardan ortaklık teklifleri alıyoruz. Aynı modelin daha butik bir versiyonu olan Withco Bussiness konseptini hayata geçirmek üzerine çalışmalarımız var. Bu konseptlerin, yer alacağımız ülke ve kentlerin karakteristiklerine göre şekillenebileceğini düşünüyoruz. En başta planladığımız çoğu şeyi hayata geçirdik. Farklı çevrelerden olumlu geri dönüşler alıyoruz. Withco büyüyüp, gelişerek iş hayatına değer katmak için çalışmaya devam edecek”.


Haberin orjinal kaynağını bu linke tıklayarak görebilirsiniz.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy